Kursy specjalistyczne

Tell me what you need English for and I will tell you what English you need.

Tom Hutchinson & Alan Waters

Kurs języka ogólnego to nie wszystko. Często przychodząc do nas chcecie czegoś bardziej dostosowanego do Waszych potrzeb zawodowych. Zależy Wam na szybkim opanowaniu słownictwa i struktur pozwalających na płynną komunikację w pracy. Chcecie rozmawiać o hormonach wytwarzanych przez korę nadnerczy lub pisać e-maile z zapytaniami ofertowymi.

Odpowiedzią na takie potrzeby są kursy języka specjalistycznego, przez specjalistów z naszej – językowej – branży 😉 określane jako ESP (English for Specific Purposes).

Kursy ESP, jakie dla Was prowadzimy, najczęściej przybierają formę zajęć indywidualnych, kiedy np. szlifujemy z Wami prezentacje (English for Presentations), ćwiczymy słuchanie i mówienie oraz opanowujemy zwroty na potrzeby prowadzenia rozmów telefonicznych (English for Telephoning) lub pomagamy Wam dopracować CV i przygotowujemy Was do do rozmów o pracę (English for Job-hunting) albo po prostu koncentrujemy się na Business English.

Postanowiliśmy zaoferować Wam w tym roku takie kursy również w wersji grupowej. Wybraliśmy dwie najpopularniejsze u nas „specjalizacje”. Zapraszamy na kurs Business English i kurs English in Medicine.

English in Medicine

English in Medicine

Kurs przeznaczony dla osób znających angielski na poziomie średniozaawansowanym, które pracują w zawodach medycznych. Stworzony z myślą o tych z Was, którzy mają codzienny kontakt z pacjentem obcojęzycznym. Przyda się zarówno lekarzowi i pielęgniarce, jak i stomatologowi, ratownikowi medycznemu, fizjoterapeucie lub dietetykowi.

Poszerzymy słownictwo z zakresu medycyny i udoskonalimy wszystkie sprawności językowe: mówienie, pisanie, rozumienie ze słuchu i rozumienie tekstu pisanego w kontekście sytuacji, z jakimi najczęściej spotykacie się w pracy.

Nauczymy się zadawać pacjentowi pytania i odpowiadać na jego pytania, podawać wskazówki, opisywać procedury medyczne, rozmawiać o komplikacjach, a nawet uspokajać pacjenta. Uzupełnimy słownictwo dotyczące bólu, symptomów choroby, wyglądu i zachowania, zawodów medycznych. Zrobimy notatki po angielsku, napiszemy e-mail, przeczytamy kilka ciekawych artykułów i skorzystamy z materiałów autentycznych.

Wiemy, że macie napięty grafik, więc zajęcia będą się odbywać tylko raz w tygodniu.

Poziom: B1

1 x 90 minut w tygodniu

grupa: 3 – 5 osób

czwartek

19:20 – 20:50

startujemy 8 października

Zajęcia poprowadzi:

Zuza Korolczuk

Zapisz się

Business English

Business English Wilanów

Kurs przeznaczony dla osób znających angielski na poziomie zaawansowanym, którym zależy na szlifowaniu swoich umiejętności językowych w kontekście jak najbardziej zbliżonym do tego, w którym używają go w pracy.

Poświęcimy się doskonaleniu poszczególnych sprawności językowych specyficznie na potrzeby codziennych zadań, którymi zajmujecie się w pracy.

Oznacza to, że wszystkie ćwiczenia z mówienia, pisania, rozumienia ze słuchu i rozumienia tekstu pisanego podporządkujemy Waszym zawodowym potrzebom: przygotujemy Was do  prowadzeniem rozmów telefonicznych, pisania e-maili, przygotowywania i wygłaszania prezentacji, brania aktywnego udziału w zebraniach, a także do podróży biznesowych.

Wiemy, że jesteście zapracowani, więc zajęcia będą się odbywać tylko raz w tygodniu.

Poziom: B2+/C1

1 x 90 minut w tygodniu

grupa: 3 – 5 osób

wtorek

19:30 – 21:00

startujemy 6 października

Zajęcia poprowadzi:

Marta Runowska

Zapisz się